تحصیل در رشته های مهندسی بدون نیاز به نمره بالا در آزمون آیلتس

آزمون آیلتس یکی از مهم‌ترین و معروف‌ترین آزمون‌ها برای سنجش توانایی زبان افراد است. به کمک این آزمون که در تمام نقاط دنیا برگزار می‌شود، میزان توانایی هر فرد در مهارت‌های‌ مختلف زبان انگلیسی محک زده می‌شود. برای تحصیل در خارج از کشور و در دانشگاه‌های بین‌المللی هم نیاز است تا میزان توان و قابلیت‌های فرد در زمینه زبان انگلیسی مشخص بشود تا دانشگاه مطمئن شود که او قادر به انجام تکالیف و یادگیری مؤثر درس‌ها به زبان انگلیسی است. اما واقعیت این است که کسب نمره‌ای بالا در آزمون آیلتس کار دشواری است. در این مقاله به معرفی دانشگاه‌هایی خواهیم پرداخت که تحصیل در رشته های مهندسی آن‌ها نیاز به نمره آیلتس چندان بالایی ندارند.

نمره آیلتس برای تحصیل در رشته های مهندسی

با شناخت دانشگاه‌هایی که به نمره بالا در آزمون آیلتس نیاز ندارند، تا حد زیادی از نگرانی افرادی که آیلتس را چندان موفق پشت سر نگذاشته‌اند رفع خواهد شد. دوره‌های کارشناسی ارشد در این دانشگاه‌ها نمرات آیلتس ۵/۵ تا ۶ را قبول می‌کنند.

 مهندسی بیوشیمی؛ دانشگاه k.u لوون، بلژیک

 دانشگاه لوون بلژیک در شهر زیبای لوون واقع شده است و فضایی چندملیتی و متنوع به دانشجویان ارائه می‌دهد. در این دانشگاه، رشته مهندسی بیوشیمی با کیفیتی مثال زدنی تدریس و آموزش داده می‌شود. از نقاط قوت و قابل توجه این دانشگاه و رشته می‌توان به مهارت‌های مختلفی اشاره کرد که در این مقطع آموزش داده می‌شود. منظور از این مهارت‌های مختلف، فراتر رفتن از سطح تئوریک آموزش و پرداختن به آموزش و تدریس مهارت‌هایی است که دانشجویان را به شکل عملی برای ورود به بازار کار آشنا می‌کنند.

اما با وجود کیفیت زیادی که دوره کارشناسی ارشد مهندسی شیمی در این دانشگاه دارد، برای ثبت نام لزومی به اثبات توانایی زبان با مدرک آیلتس نیست و افراد باانگیزه، بااستعداد و باهوشی که رزومه خوبی در زمینه مهندسی بیوشیمی دارند، قابلیت ثبت نام در این دانشگاه را خواهند داشت.

مهندسی برق؛ دانشگاه فنی تمپر، فنلاند

دانشگاه فنی تمپر در فنلاند هم یکی از ۳۰ دانشگاه برتر در زمینه‌های فنی است که در رتبه‌بندی دانشگاهی جهانی کیو.اس (Q.S) نام آن عنوان شده است. این دانشگاه یکی از بهترین گزینه‌ها برای تحصیل در رشته های مهندسی است. از نقاط قابل توجه این دانشگاه می‌توان به همکاری‌های گسترده آن با سایر دانشگاه‌های فنلاندی و خارجی اشاره کرد.

مهندسی برق در مقطع کارشناسی ارشد این دانشگاه با گرایش‌های مختلفی نظیر برق الکترونیک، برق و شبکه‌های هوشمند، برق و مخابرات بی‌سیم ارائه می‌شود. مهم‌ترین فعالیت‌هایی که در حین تحصیل در این مقطع و رشته وجود دارد به حیطه عملی باز می‌گردد. به طوری که دانشجویان باید پروژه‌های متعددی را در زمینه‌های عملی گوناگون به طور فردی و گروهی تحویل بدهند. در نتیجه اینجا هم آنچه بیش از هر چیز مهم است، مهارت‌های مختلف دانشجو بیشتر در زمینه کارهای عملی و عینی است و نیازی به مدرک آیلتس با رتبه خیلی بالا وجود ندارد.

 مهندسی الکترونیک؛ دانشگاه ESIEE ، فرانسه

 برای تحصیل در این دانشگاه به عنوان یکی از بهترین مراکز آموزشی و دانشگاهی کشور فرانسه در پاریس شک نکنید. از جمله نقاط به شدت مثبت این دانشگاه ارائه دروس مهندسی به شکل بین رشته‌ای است. در واقع برای تحصیل در رشته های مهندسی گوناگون از جمله مهندسی الکترونیک، فضایی را پیش رو خواهید داشت که تلفیقی از علوم فنی، کسب و کار و علوم تئوریک است.

برای تحصیل در رشته مهندسی الکترونیک این دانشگاه دو گرایش میکرو، ارتباطات بی‌سیم و نانوتکنولوژی وجود دارد. امکان تلفیق رشته فنی با علوم دیگر ارتباطات، الکترونیک و انفورماتیک برای دانشجویانی که به تحصیل در رشته های مهندسی این دانشگاه می‌پردازند به سادگی وجود دارد. ضمن این که نیازی به مدرک آیلتس با نمره بالا وجود ندارد.

مهندسی فناوری آب؛ دانشگاه ویجنینگن، هلند

در این دانشگاه هلندی هم نیازی به داشتن نمره آیلتس خیلی بالا وجود ندارد و آنچه بسیار مهم به شمار می‌رود، ابراز خلاقیت و شور آموختن است. از نکات بارز درباره این دانشگاه می‌توان به تاکید بر پژوهش روی موضوعات تازه اشاره کرد؛ موضوعاتی جدید و نوین که به شکل عملی قابلیت احقاق دارند و دانشجویان را برای کار کردن در بازار کار، کاملا آماده می‌کنند.

هر دانشجوی زبده و خلاق از هر کشور و ملتی که باشد به گرمی در دانشگاه ویجنینگن مورد استقبال قرار خواهد گرفت.

مهندسی نفت و معدن؛ دانشگاه پلی‌تکنیکو، ایتالیا

شهر زیبا و پرشور تورینو یکی از بهترین دانشگاه‌های فنی دنیا را در خود جای داده است. اگر قصد تحصیل در رشته های مهندسی را دارید و از گرفتن نمره آیلتس خیلی بالا ناامید هستید، دانشگاه پلی‌تکنیکو در صورت پذیرش مدارج و سابقه علمی شما، گزینه‌ای بی‌نظیر خواهد بود.

تلفیق تعداد زیادی دانشجو و سابقه زیاد و درخشان پلی‌تکنیکو آن را به شدت شاخص ساخته است. آنچه در این دانشگاه معتبر بسیار مهم تلقی می‌شود، داشتن نمره بالای آیلتس نیست بلکه ویژگی‌هایی مانند توان رهبری، شور آموختن و خلاقیت است که بسیار مهم به شمار می‌رود.

مهندسی و مدیریت؛ دانشگاه کاونتری، انگلستان

این دانشگاه در سال ۲۰۱۷ میلادی به عنوان مرکز برتر آموزشی از سوی بنیاد جایزه طلایی شناخته شده است. این خود نشان از کیفیت بالای آموزش در این دانشگاه دارد. اگر قصد تحصیل در رشته های مهندسی را دارید حتما به این گزینه هم فکر کنید.

هدف ارائه این رشته بنیان گذاشتن هر چه بیشتر بسترهای خلاقیت برای به کارگیری عملی علوم مهندسی است. خلاقیت و عینی کردن علوم مهندسی در این رشته راه را برای ورود به بازار کار و کارآفرینی باز می‌کند. علاوه بر این‌ها، کارگاه‌های آموزشی مختلفی که در این دوره برگزار می‌شود بهترین روش برای تدریس اصول مدیریتی به دانشجویان است.

هزینه تحصیل در لهستان چقدر است؟

دانشگاه فنی ورشو اولین دانشگاه فنی لهستان به شمار می‌رود و بالغ بر ۱۵ مرکز بزرگ تحقیقاتی دارد. هر یک از این مراکز در زمینه تخصصی خود مشغول به فعالیت هستند. مراکز تحقیقاتی این مرکز به دانشجویان امکان پژوهش‌های پیشرفته در زمینه‌های مختلف علمی و مهندسی و محیط زیست ارائه می‌دهند.

دانشجویانی که برای تحصیل در رشته‌های کاربردی این دانشگاه پذیرفته می‌شوند باید به علوم بین‌رشته‌ای مختلف علاقه داشته باشند و دانش نسبتا خوبی هم در زمینه‌های مختلف کسب کرده باشند. علوم فناوری نوین و توجه به محیط زیست از جمله زمینه‌هایی است که مورد توجه دانشگاه مهندسی و مدیریت تولید جهانی است. برای تحصیل در رشته های مهندسی در این دانشگاه لهستانی هم نیازی به ارائه مدرک آیلتس با نمره بسیار بالا وجود ندارد.

پس از آشنایی با دانشگاه‌هایی که تحصیل در رشته های مهندسی با نمره پایین آزمون آیلتس ، اگر شما هم به تحصیل در این رشته‌ها علاقه‌مند هستید، موسسه پیام پرسا با فراهم کردن امکان آموزش آزمون آیلس با شما همراه خواهد بود.

نوشته قبلی
نوشته بعدی