تکنیک های موثر برای قبولی در آزمون GRE

بیشتر افرادی که قصد شرکت در آزمون GRE را دارند، روی بخش ریاضیات تمرکز می‌کنند اما قبولی در آزمون GRE نیاز به مهارت درک واژگان زیادی هم دارد. در این مطلب سه تکنیک موثر برای تقویت این مهارت به پیشنهاد یک دانشجوی موفق‌(منتشر شده در نشریه اکونومیست) را برایتان آماده کردیم.

اگر سرعت خواندن متون انگلیسی بالایی ندارید یا مهارت درک واژگان و درک‌مطلب‌تان آن‌قدرها که باید قوی نیست، برای قبولی در آزمون GRE باید بیشتر روی درک واژگان (verbal section) تمرکز کنید. شما می‌توانید در دوره‌های آمادگی پیش از آزمون استفاده کنید اما تجربه دانشجویان موفق نشان می‌دهد فقط یک راه برای کسب امتیاز بالا در بخش درک واژگان وجود دارد: مطالعه!

مطالعه خارج از منابع آزمون (کتاب، مجله، روزنامه، وب‌سایت) می‌تواند یکی از مفیدترین کارها برای قبولی در آزمون GRE باشد. البته مطالعه به تنهایی کمک زیادی به شما نمی‌کند و باید اینکار را به روش درست انجام بدهید. برای اینکه بیشترین بهره را از مطالعه آزاد در آزمون GRE ببرید، تکنیک‌های زیر به شما کمک خواهند کرد. از امروز این سه تکنیک را روی مطالعات آزادتان به کار ببرید تا قبولی در آزمون GRE برایتان ساده‌تر بشود.

سریع‌تر بخوانید

هرچه بیشتر بخوانید، سرعتتان هم بیشتر می‌شود. اگر درباره مدت زمان مطالعه متون GRE نگران هستید، چیزی به جز مطالعه نمی‌تواند کمکتان کند. هرچه سریع‌تر بتوانید متون را بخوانید و البته کاملا آنها را بفهمید، زمان بیشتری برای پاسخ دادن به سوال‌ها خواهد داشت.

به کلمات دقت کنید

بیشتر دانشجویان از فلش کارت و اپلیکیشن برای گسترش دایره لغات استفاده می‌کنند اما هیچ روشی به اندازه مطالعه برای اینکار موثر نیست. مغز انسان برای یادگیری کلمات به‌صورت مستقل طراحی نشده و ترجیح می‌دهد کلمات را در بستر و محتوای مرتبط یاد بگیرد. دیدن یکی از کلمات آزمون GRE در یکی از جملات یک داستان به خاطر سپاری و یادآوری آن را ساده‌تر میکند.

از خودتان سوال بپرسید

درک مطلب هم درست مثل سرعت با مطالعه بیشتر، بهتر می‌شود. خودتان را به مطالعه فعال عادت بدهید (در حین مطالعه از خودتان سوال بپرسید و موضوع را در ذهنتان بسط بدهید) تا امتیازتان از بخش درک واژگان بیشتر بشود.

کدام منابع به قبولی در آزمون GRE کمک می‌کنند؟

هر مجله، روزنامه و نشریه‌ای که مناسب با رده سنی شما باشد، برای شروع مطالعه آزاد خوب است. توصیه میکنیم نشریه‌هایی مثل اکونومیست و تایم که موضوعات متنوع را در برمی‌گیرند را انتخاب کنید. فراموش نکنید مطالعه آزاد خیلی مهم‌تر از منبع است و به هیچ وجه نباید از تاثیر آن روز آزمون GRE غافل شوید.

موسسه پیام پرسا با سابقه طولانی در زمینه آموزش زبان انگلیسی همراه همیشگی شما در آزمون های بین المللی است. جهت شرکت در کلاس های آمادگی آزمون های بین المللی با مشاوران ما در تماس باشید.


موسسه فرهنگی و هنری پیام پرسا برگزار کننده دوره های تخصصی مکالمه زبان انگلیسی (تافل، آیلتس، تولیمو، GRE و …) و دوره های تخصصی مدیریت، جهانگردی و ترجمه

نوشته قبلی
نوشته بعدی