کلاس های زبان انگلیسی مخصوص خانم های خانه دار

احساس می کنید همه چیز یکنواخت شده و دیگر مثل سابق خوشحال نیستید؟ شاید این بهترین زمان است تا در زندگی تان تغییراتی ایجاد کنید… اگر از روزمرگی خسته شده اید، خوشحال نیستید، انگیزه کافی برای زندگی ندارید و غم و اندوه شما را فرا گرفته وقتش رسیده که برای ایجاد تغییراتی در زندگی تان تلاش کنید. تهدید را تبدیل به فرصت کنید و از همین حس و حال امروزتان انگیزه بگیرد تا برنامه تازه ای را در پیش بگیرید و در مدت کوتاهی خوشی و شادمانی زندگی تان را افزایش دهید. اگر نمی دانید از کجا شروع کنید به ما اعتماد کنید و به یاگیری زبان انگلیسی بپردازید. چرا و چطور ؟!

در اینجا مزایای فراگیری زبان خارجی را برای شما برمی‌شماریم.

1 ـ آشنایی با افراد جدید

یکی از مهمترین فواید یادگیری زبان جدید، درهایی از دنیای دیگر است که به رویتان باز می‌شود. اگر به صورت گروهی زبان یاد بگیرید، بلافاصله با دوستان جدیدی آشنا می‌شوید که در یادگیری زبان جدید با آنها اشتراک دارید. اگر گروهی کار نمی‌کنید، همین که به فضایی که مردم به آن زبان صحبت می‌کنند، بروید و بتوانید چیزهایی را که یاد گرفته اید، استفاده کنید، می‌بینید ‌مردم چقدر از شما استقبال می‌کنند.

2 ـ افزایش احتمال استخدام

اگر مسلط به زبان دوم باشید، احتمال استخدامتان در شرایط اقتصادی امروزه بسیار بیشتر از افرادی می‌شود که تنها با یک زبان صحبت می‌کنند.

افراد چند زبانی می‌توانند در جوامع مختلف ارتباط برقرار کرده و تعامل داشته باشند. این مهارت برای کارفرما با ارزش است، چون می‌تواند با افراد و شرکت‌های زیادی به وسیله شما ارتباط برقرار کند.

در عصر جدید، شرکتها بیشتر‌ وارد بازارهای جدید می‌شوند. اگر بتوانید با زبان دیگری با شرکت‌های جوامع یا کشورهای دیگر صحبت کنید، ارزش حرفه ای و شخصی شما چند برابر افرادی می‌شود که تنها به زبان مادری صحبت می‌کنند.

لازم نیست اشاره کنیم که توانایی صحبت به زبان دوم، به این معناست که شما فردی با انگیزه هستید و مشتاقید مهارت‌های جدیدی را یاد بگیرید؛ همین امر یکی دیگر از مزیت‌های شما نسبت به افراد یک زبانه است.

3 ـ بالارفتن ضرورت یادگیری زبان انگلیسی

بسیاری نظرشان بر این است که دو زبانه بودن، مهارتی لازم و ضروری برای افرادی است که می‌خواهند با سرعت بیشتری به اهداف اقتصادی خود برسند. از آنجایی که هر روز، افراد بیشتری اهمیت یادگیری زبان دوم را درک می‌کنند، افرادی که تنها به یک زبان صحبت می‌کنند کم کم عقب می‌مانند.

4 ـ مهارتی عالی برای مسافرت

لودویگ ویتگنشتاین (Ludwig Wittgenstein) فیلسوف اتریشی میگوید: محدودیت‌های زبان شما، محدودیت‌های دنیای شماست.

دانستن بیش از یک زبان، امکان مسافرت به مکان‌های مختلف را برای شما فراهم می آورد. مسافرت به کشورهای خارجی در صورتی که زبان مردم آن کشور را بلد باشید، آسانتر می‌شود. لازم نیست حتما روان صحبت کنید. مردم محلی همه جا، از این که حداقل زمان گذاشته و تلاش کرده اید تا زبان آنها را یاد بگیرید و با آنها ارتباط برقرار کنید، خوشحال می‌شوند. این احترام شما را نشان می‌دهد و راه ساده‌ای برای آشنایی با افراد جدید است.

همچنین یادگیری در سطحی که بتوانید راحت صحبت کنید، انگیزه خوبی به شما می‌دهد که مسافرت کنید و زبان جدید را در محیط واقعی صحبت کنید.

5 ـ پس از یادگیری یک زبان، یادگیری زبان دیگر آسانتر می‌شود

وقتی شروع به یادگیری زبان دوم کردید، تکنیک‌های یادگیری زبان را فرا گرفته و برای یادگیری زبان دیگر می‌توانید از آنها استفاده کنید. تاثیرات شناختی مثبت یادگیری زبان دوم، به مغز آموزش می‌دهد که ساختارهای متفاوت زبانی را تحلیل و پردازش کند. این محدود به زبان دوم نیست، این مهارتی است که می‌توانید برای یادگیری هر زبانی به کار بگیرید. توانایی خود در تکرار این فرایند در چند زبان را افزایش می‌دهید. به این کار آگاهی فرا زبانی (metalinguistic awareness) می‌گویند که مغز یاد می‌گیرد تکنیک‌های یادگیری یک زبان جدید را شناسایی کرده و آنها را به چندین مرحله تجزیه کند. پس از یادگیری یک زبان، باید موتور حافظه را نگه دارید. مغز به صورت ذاتی از طریق افزایش آگاهی راجع به گرامر، نحو و ساختار جمله، درک می‌کند چگونه زبان جدید را یاد بگیرد و چگونه زبان‌های مختلف ساختار بندی شده اند.

6 ـ باهوش‌تر می‌شوید

تحصیل زبان دوم، حافظه شما را بهبود داده و توجه شما را افزایش می‌دهد. فرایند دو زبانه شدن، مغز شما را ورزش میدهد و شما را برای تمرکز و تقویت مهارت حل مسأله به چالش می‌کشد.

دانشجویان دو زبانه معمولا در آزمون‌های استاندارد نسبت به دانشجویان یک زبانه، نمرات بالاتری به دست می‌آورند، به ویژه در حوزه واژگان، ریاضیات و خواندن مطلب. وقتی یاد می‌گیرید از یک زبان به زبان دیگر تغییر دهید، توانایی انجام چند وظیفه را در مغز بهبود می‌بخشید. همچنین مشخص شده است که افراد دو زبانه منطقی‌تر و عاقلتر هستند و مهارت تصمیم گیری در آنها بهتر از دیگران بوده و نسبت به پیرامون خود، آگاه‌تر و تیز‌بین‌تر هستند.

یادگیری زبان دوم، زبان مادری شما را نیز بهبود می‌بخشد، چون مکانیک و ساختار همه زبانها را (نه فقط زبان جدید) یاد می‌گیرید.

7 ـ مدت بیشتری باهوش می‌مانید

تحقیقات اخیر نشان داده اند که افراد دو زبانه می‌توانند تأثیرات بیماری آلزایمر و زوال عقل (دمانس) را سال‌ها به تعویق بیندازند. صرف نظر از سطح تحصیلات، جنسیت یا شغل، افراد دو زبانه شرکت کننده در مطالعه، شروع بیماری آلزایمر را به طور متوسط چهار، پنج سال دیرتر از افراد تک زبانه تجربه کردند.

نتایج مطالعه آکادمی عصب شناسی امریکا نشان می‌دهد که صحبت به بیش از دو زبان، تعداد مسیرهای عصبی مغز را افزایش داده و امکان پردازش اطلاعات از طریق انواع بیشتری کانال را فراهم می آورد. همچنین مشخص شده ‌که چند زبانه بودن رشد حوزه‌های عملکرد اجرایی و توجه در مغز را بهبود می‌بخشد و سن یادگیری تفاوتی نمی‌کند.

8 ـ افزایش خلاقیت در افراد

محققان نتیجه گرفته‌اند ‌افرادی که به بیش از یک زبان صحبت می‌کنند، خلاق‌تر از افراد یک زبانه هستند. یادگیری یک زبان خارجی، نه تنها توانایی حل مسئله و تفکر منطقی در شما را افزایش می‌دهد؛ بلکه تجربه شما با واژه ها و اصطلاحات جدید را بالا می‌برد.

افزایش مهارت‌های زبان دوم شما را وادار می‌کند، هنگامی که نمی‌توانید کلمه ای را به یاد بیاورید، از واژه‌های جایگزین آن استفاده کنید. این کار مهارت‌های تفکر متفاوت را در شما تقویت می‌کند که این امر به نوبه خود توانایی شناسایی راه‌حل‌های متعدد برای حل یک مسأله واحد را افزایش می‌دهد.

9 ـ افزایش اعتماد به نفس

با یادگیری زبان دوم، به خود یاد می‌دهید که می‌توانید و باید به خود اعتماد کنید. اعتماد به نفس با یادگیری مهارت جدید، غالب می‌شود. یادگیری زبان خارجی نیز یک مهارت است؛ بنابراین، اعتماد به نفس شما را بالا می‌برد. واقعیت این است که افراد با اعتماد به نفس، جذاب‌تر از افرادی هستند که به خود اطمینان ندارند. تکنیک‌هایی که برای یادگیری زبان دوم استفاده می‌کنید، منجر به پذیرا و باز‌تر شدن ذهن می‌شود.

برای تسلط بر زبان جدید، با افرادی که به این زبان صحبت می‌کنند و افرادی که این زبان را به صورت روان و سلیس یاد گرفته اند، باید گفت‌وگو داشته باشید. اگر خجالت می‌کشید اما میخواهید با افراد جدیدی آشنا شوید، از این بهانه استفاده کنید که می‌خواهید مهارتهای صحبت کردن خود به این زبان را تقویت کنید تا بتوانید با دوستان جدید آشنا شده و تجربه‌های خود را افزایش دهید؛ به علاوه همه دوست دارند با اعتماد به نفس و جذاب باشند.

تجربه این دوره به خانم های خانه دار علاقه مند به فراگیری زبان انگلیسی اجازه می دهد تا از مرزهای خانه و خانه داری فراتر رفته و موقعیت اجتماعی بهتری را بدست آورند تاعلاوه بر کسب مهارت های ارتباطی، یار و همراه اعضای خانواده خود در کار و تحصیل باشند.

  • برگزاری کلاس، ساعات 9 تا 12 در تمامی سطوح
  • همراه با پذیرایی

جهت دریافت اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

نوشته قبلی
نوشته بعدی