چگونه نمره GRE خوبی بدست آوریم؟

آماده شدن برای آزمون‌هایی مثل تافل، GRE و… کمی سخت و گیج‌کننده به نظر می‌رسد. اما با آمادگی درست و استفاده از روش‌های مناسب به راحتی می‌توان نمره خوب GRE  را به دست آورد.

اگر قصد ادامه تحصیل در کشوری خارجی را داشته باشید باید با آزمون‌های بین‌المللی مختلفی دست و پنجه نرم کنید. یکی از مدارک لازم برای تقاضای تحصیل در کشوری دیگر که بیشتر دانشگاه‌ها از شما طلب می‌کنند، نمره خوب GRE است. برای دست یافتن به چنین نمره‌ای چه باید کرد؟

 نمره خوب GRE چه عددی است؟

واقعیت این است که نمره‌ای مشخص به عنوان بهترین نمره در این آزمون وجود ندارد. هر مرکز آموزشی و دانشگاهی با توجه به استانداردها و معیارهای خود، اقدام به اعلام نمره‌ای که به طور میانگین نمره خوب GRE  به حساب می‌آید، دانشجویان را جذب می‌کند. بنابراین قبل از شروع کسب آمادگی برای آزمون GRE  باید به وب سایت دانشگاه‌ها و… سری بزنید یا به کمک مشاوران آموزشی آنها در جریان نمره خوب GRE برای آن مرکز قرار بگیرید.

همان طور که می‌دانید، این آزمون دارای بخش‌ها و قسمت‌های مختلفی است. بنابراین با دانستن، حد نصاب نمره لازم برای هر دانشگاه بهتر است خود را در مواردی تقویت کنید که توانایی بیشتری در آن دارید. موسسه پیام پرسا به شما کمک می‌کند تا در آزمون آزمایشی شرکت کنید و مهارت‌های خود را برای کسب نمره خوب GRE افزایش بدهید.

با بخش‌های مختلف آزمون آشنا بشوید

برای کسب آمادگی در هر آزمونی بهتر است نسبت به ساختار آن اطلاعات کافی داشته باشید. برای همین باید بدانید که چه بخش‌هایی در این آزمون وجود دارد تا بتوانید خود را برای قسمت‌های مختلف آن به خوبی آماده کنید.

در این آزمون دو بخش به آزمودن مهارت نوشتار تحلیلی اختصاص دارد. دو بخش مربوط به استدلال شفاهی است، دو قسمت هم برای سنجش استدلال کمی یا همان مهارت‌های ریاضیاتی است.

نکته مهم و دشواری که در مورد دو بخش آخر وجود دارد این است که هر چقدر که پرسش‌های بیشتری از این دو بخش پاسخ داده بشوند، میزان سختی‌ پرسش‌ها بیشتر می‌شود. البته پرسش‌های سخت‌تر، نمره و امتیاز بیشتری دارند. بنابراین می‌توان با برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری روی بخش‌های مختلف، به نمره خوب GRE دست پیدا کرد.

بخش‌های مختلف آزمون را تمرین کنید

برای کسب مهارت در زمینه‌های مختلف آزمون به منابع و مراجع خوب و در دسترس مراجعه کنید. مثلا، برای تقویت بخش شفاهی می‌توانید از کتب بی‌شماری که وجود دارد، غنی‌ترین‌ها را انتخاب و به تمرین گرامر و لغت بپردازید. برای قسمت تحلیل کمی هم باید با مباحث ساده ریاضیاتی آشنا بشوید. بیشتر نکات مربوط به این بخش را قبلا در هندسه و… دبیرستان و راهنمایی یاد گرفته‌اید و فقط نیاز به کمی یادآوری و حل نمونه سوال دارید. در بخش نوشتار تحلیلی هم لازم است تا با مرور تمرینات آزمون‌های دیگری مانند SAT در این زمینه خود را محک زده و برای کسب نمره خوب GRE آماده کنید.

آزمودن خود با نمونه سوالات را فراموش نکنید

هیچ چیز مانند نمونه آزمون‌های قبلی GRE نمی‌تواند به آمادگی شما برای آزمون کمک کند. بهتر است تا جایی که می‌توانید خود را با آزمون‌های قبلی محک بزنید و با قرار دادن موقعیت خود در شرایط امتحان، برای آزمون واقعی کاملا آماده بشوید. کتاب‌ها و مراجع مختلفی برای دست‌یابی به آزمون‌های GRE  وجود دارد. با تهیه آنها گام مهمی در جهت دریافت نمره خوب GRE برخواهید داشت.

از دیگران کمک بگیرید

برای آمادگی هر چه بیشتر باید تلاش کنید که ضعف‌های خود در آزمون GRE  را شناسایی بکنید. بی‌برنامه شروع به خواندن نکنید. ببینید در چه بخش‌هایی ضعف دارید و سپس شروع به کار کردن روی آن نقاط منفی کنید. اگر لازم است از کسانی که قبلا این امتحان را گذرانده‌اند، کمک بگیرید. معلم خصوصی هم گزینه خوبی است. در هر حال، روی نقاط منفی و مثبت خود حسابی کار کنید و بدانید که به شکل اتفاقی قادر به کسب نمره خوب GRE نخواهید بود. جهت دریافت اطلاعات بیشتر و شرکت در دوره های آمادگی آزمون GRE با ما در تماس باشید.


موسسه فرهنگی و هنری پیام پرسا برگزار کننده دوره های تخصصی مکالمه زبان انگلیسی (تافل، آیلتس، تولیمو، GRE و …) و دوره های تخصصی مدیریت، جهانگردی و ترجمه

نوشته قبلی
نوشته بعدی