چرا آزمون GRE برای تحصیل در خارج از کشور مهم است؟

آزمون GRE از جمله آزمون‌هایی است که دانشجوهای متقاضی تحصیل در خارج از کشور، به ویژه در مقطع دکترا و در کشور آمریکا در آن شرکت می‌کنند. اگرچه تنها کشور آمریکا و چند دانشگاه کانادایی آزمون GRE را جزو مدارک اصلی اپلای می‌دانند اما رفته رفته دانشگاه‌های بیشتری در سطح جهان این آزمون را به عنوان یک امتیاز مثبت در مدارک یک متقاضی تحصیل در مقطع دکترا و حتی ارشد به حساب می‌آورند.

در این مقاله برخی از مزیت‌های آزمون GRE به ویژه برای رشته‌هایی مدیریت و اقتصاد را برای شما خوانندگان عزیز بیان خواهیم کرد. در حقیقت هر روزه دانشجویان متقاضی تحصیل در رشته‌های مدیریت بیشتری هستند که با کسب نمره‌های خوب در آزمون GRE به دانشگاه‌های برتر این رشته راه می‌یابند.

 آزمون GRE درهای بیشتری را به روی شما باز خواهد کرد

 برترین دانشگاه‌های جهان به ویژه دانشکده‌های مدیریت و اقتصاد، آزمون GRE را هم‌رده دیگر آزمون‌های مناسب برای تحصیلات تکمیلی می‌دانند. دانشگاه‌ها با این آزمون ارزیابی بسیار خوبی از مهارت‌های مورد نیاز برای تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی و به ویژه در رشته MBA خواهند داشت.

این آزمون همان طور که احتمالا می‌دانید در مجموع سه بخش نوشتار تحلیلی، استدلال کلامی و استدلال ریاضی دارد. اما آن چیزی که شاید از آن اطلاعی نداشته باشید تفاوت‌هایی است که این آزمون با دیگر آزمون‌های مشابه دارد.

  • آزمون GRE توسط دانشگاه‌های تحصیلات تکمیلی و دانشگاه‌های مدیریت پذیرفته می‌شود. در حقیقت این آزمون تنها آزمونی است که توسط این دو دسته دانشگاه‌ها مورد قبول قرار می‌گیرد؛ به گونه‌ای که گزینه‌های پیش روی شما برای تحصیل در دانشگاه‌های برتر جهان بسیار بیشتر می‌شود. اگر قبل از اپلای از پذیرفتن این آزمون توسط دانشگاه مد نظر خود مطمئن شوید.
  • شما می‌توانید سوالات این آزمون را به هر شکلی که خود می‌پسندید پاسخ دهید. بر خلاف آزمون‌های دیگر، این آزمون به گونه‌ای طراحی شده است که شما می‌توانید از سوالاتی که در ابتدا پاسخ آن‌ها را نمی‌دانید گذر کنید و پس از پایان سوالات دوباره به آن‌ها باز گردید یا حتی پاسخ سوالات خود را تغییر دهید. این گونه شما آرامش بیشتری در آزمون خواهید داشت.
  • این آزمون برای پنج سال اعتبار دارد. این گونه شما می‌توانید امروز در این آزمون شرکت کنید و سپس ۵ سال برای انتخاب دانشگاه مد نظر خود زمان داشته باشید.
  • شما قادر خواهید بود تا نمره‌ای را که برای دانشگاه‌ها ارسال می‌شود انتخاب کنید. با گزینه‌  “ScoreSelect” شما می‌توانید تنها نتیجه‌ای را برای دانشگاه‌ها ارسال کنید که خود می‌پسندید. ممکن است شما یک آزمون را با نمره خوبی پشت سر نگذاشته باشید و دوباره در آن شرکت کرده باشید. در این آزمون به شما این امکان داده شده است تا تنها نمره‌ای را که خود شما انتخاب می‌کنید برای دانشگاه ارسال کنید.

مسیری که بهترین‌ها را برای شما به ارمغان خواهد آورد

از آنجایی که روز به روز دانشگاه‌های غیر آمریکایی بیشتری، به ویژه دانشگاه‌های مدیریت و اقتصاد، این آزمون را به عنوان یک امتیاز مثبت در تقاضانامه یک متقاضی در نظر می‌گیرند، دانشجویان بیشتری هم به سمت این آزمون جذب شده‌اند. به ویژه این که آزمون چگونگی، زمان و ترتیب پاسخ به سوالات را بر عهده دانشجو گذاشته است.

در مجموع ۱۳۰۰ دانشگاه مدیریت در سطح جهان، از دانشگاه‌های برتر آمریکایی گرفته تا دانشگاه‌های اروپایی، این آزمون را به عنوان یک آزمون کلیدی برای ورود به رشته MBA در نظر می‌گیرند. مسیر آزمون GRE‌ درهای زیادی را به روی شما باز خواهد کرد. پس شاید بهتر باشد شما هم یکی از هزاران افرادی باشید که شرکت در این آزمون را یک حرکت هوشمندانه می‌دانند.

اگر تصمیم گرفته‌اید که در آزمون GRE شرکت کنید، همکاران ما در موسسه پیام پرسا به شما کمک خواهند کرد تا خود را برای این آزمون آماده کنید.

 پیام پرسا تنها برگزار کننده دوره های GRE در لنجان 

نوشته قبلی
نوشته بعدی